Wycieczka do Peenemunde

Wycieczka do Peenemunde

Wycieczka edukacyjno-integracyjna do Muzeum Historyczno Wojskowego w Peenemunde

Wycieczka do Peenemunde

 

Wycieczka do Peenemunde jest to wycieczka edukacyjno-integracyjna skierowania przede wszystkim do grup szkolnych, na trasie przewodnik opowie o Księstwie Pomorskim i rządzącej w nim dynastii Gryfitów, poznacie tajemnicze ruiny kościółka w Trzęsaczu, przejedziemy wzdłuż brzegu Morza Bałtyckiego, przewodnik na trasie będzie opowiadał o najciekawszych atrakcjach, wjedziemy na największą polską wyspę – Wyspę Wolin, poznamy walory Wolińskiego Parku Narodowego, przejedziemy przez Miedzyzdroje i dalej przeprawą promową z Wyspy Wolin na Wyspę Uznam. Celem wycieczki do Peenemunde jest zwiedzanie Muzeum Historyczno-Techniczne w Peenemunde (zwiedzanie z audioprzewodnikiem).

Wojskowy Ośrodek Badawczy w Peenemünde był w latach 1936 – 1945 jednym z najbardziej nowoczesnych ośrodków technologii na świecie. W październiku 1942 roku udało się tutaj po raz pierwszy na świecie wystrzelić rakietę w kosmos. W sąsiednim Zakładzie Doświadczalnym Lotniczych Sił Zbrojnych (Luftwaffe) testowano pociski o rewolucyjnej technice.

Do budowy ośrodka wykorzystano robotników przymusowych, więźniów obozu koncentracyjnego i jeńców wojennych, co spowodowało, że powstał on bardzo szybko i szybko też rozpoczął produkcję rakiety na masową skalę.

Wystawa Muzeum Historyczno-Technicznego Peenemünde, którą można obejrzeć w dawnej elektrowni ośrodka poświęcona jest historii powstania Peenemunde. Elektrownia ta jest największym zabytkiem technicznym w kraju związkowym Meklemburgii-Pomorza Przedniego.

Na terenie kompleksu muzealnego znajduje się także muzeum łodzi podwodnych w którym jedną z największych atrakcji jest możliwość zwiedzania pochodzącego z lat sześćdziesiątych XX wieku radzieckiego okrętu podwodnego klasy 651, znanego w NATO jako Juliett.

W drodze powrotnej spacer po „Cesarskich Kurortach” następnie przejazd do Świnoujścia i obiad dwudaniowy dla uczestników wycieczki.

 

Cena obejmuje:

  • obiad dla grupy
  • usługę pilota na czas trwania wycieczki
  • ubezpieczenie KL i NNW oraz NWS
  • przejazd autokarem turystycznym
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wg programu

Opłaty dodatkowe:

Bilety do Peenemunde – 5 Euro/os.

Ewentualna opłata klimatyczna – 1,5 Euro/os.

Autorem programu wycieczki jest Andrzej Drozd Biuro Robin Tours Kołobrzeg i jest on chroniony prawami autorskimi zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz jest częścią turystycznego katalogu – bazy danych zgromadzonych wg wcześniej przyjętej systematyki i podlega również ochronie jaką daje Ustawa z dnia 27 lipca 2001 r o ochronie baz danych. Wykorzystywanie programu bez zgody autora zabronione.