Wycieczka do Darłowa

Wycieczka do Darłowa

Wycieczka do Darłowa

Co łączy Eryka Pomorskiego, króla Danii, Norwegii, Szwecji z falą tsunami i Księstwem Pomorskim? Wycieczka do Darłowa to wspaniała lekcja historii o średniowiecznym hanzeatyckim mieście Pomorza Środkowego połączona ze spacerem po promenadzie nad Bałtykiem

CZAS TRWANIA: OKOŁO 9 GODZIN

Przejazd przez Gąski, Mielno, Łazy, Iwięcino, Darłowo; powrót przez Koszalin

Program wycieczki:

Wycieczka do Darłowa może zacząć się z każdego miejsca, zarówno z Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Grzybowa, Dźwirzyna czy innego miejsca, gdzie grupa jest zakwaterowana. Usługa przewodnika to fantastyczna forma aktywnego spędzenia czasu i zdobywania wiedzy

Gąski – latarnia morska z XIX wieku o wysokości 50,2 metra, najwyższa na Wybrzeżu Środkowym.
Mielno – nowoczesny kurort nad Bałtykiem. W niedalekiej przyszłości kompleks Beach City Mielno może stać się wizytówką polskiego wybrzeża. Pomiędzy miejscowościami Mielno i Łazy rozciąga się 10 km linia brzegowa mierzei jeziora Jamno. Owa mierzeja jest trzecią co do długości na naszym wybrzeżu po mierzei Wiślanej i Łebsko.
Iwięcino  tzw. „wioska końca świata”- cysterski Kościół pw. Matki Boskiej Królowej Polski, słynący ze swoistego rodzaju malowideł ukazujących Sąd Ostateczny.
Darłowo- Jedyny nadmorski Zamek Książąt Pomorskich – miejsce spoczynku Króla Trzech Narodów – Eryka Pomorskiego. Na Zamku można zobaczyć cenne eksponaty średniowiecznej sztuki sakralnej, sztuki Wschodu czy etnografii pomorskiej oraz mapę Księstwa Pomorskiego opracowaną przez profesora Eilharda Lubinusa.

Kościół Św. Gertrudy – perła gotyku skandynawskiego, Kościół Mariacki, Stare Miasto, Rynek z barokowym Ratuszem, liczne kamieniczki, Brama Miejska, Fontanna Rybaka.
Darłówko – nadmorska część miasta Darłowa z jedną z mniejszych latarni morskich w kraju, spacer po promenadzie, porcie i wejście na główkę portową.

Powrót przez Koszalin – możliwość zwiedzania Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej.​​

UWAGI: Program wycieczki jest ramowy i może ulec zmianie.
Przewodnik realizuje program wycieczki w zależności od pogody, kondycji i zainteresowań uczestników.