Usługa przewodnika

Usługa przewodnika

Usługa przewodnika turystycznego to świetna forma poznania historii miasta i regionu. Nie będziesz się nudził, ponieważ dobry przewodnik wie jak zainteresować nawet najbardziej „wytrawnego” turystę.

Dlaczego usługa przewodnika? Po pierwsze przewodnik jest dla ludzi zatem każdy ma prawo pytać i czynnie uczestniczyć w zwiedzaniu. Jednym z zadań przewodnika jest w ciekawy sposób pokazać najważniejsze walory zwiedzanego miejsca. Kolejnym dbać o komfort podczas przejazdu i spaceru z grupą turystyczną. Wreszcie zaintrygować historią o opowiadanym miejscu oraz zachęcić turystę do powrotu.

Oferujemy usługi przewodnika turystycznego zarówno po Kołobrzegu jak i całym Pomorzu Zachodnim. Wycieczki do Międzyzdrojów czy do Świnoujścia są najczęściej preferowane przez grupy turystyczne. W związku z tym, że preferencje klienta są dla nas najważniejsze, w naszej ofercie posiadamy kilka propozycji zwiedzania, na przykład:

  • standardowe – 3 godzinny spacer po mieście,
  • wieczorową porą – z przerwą na zachód słońca,
  • nocne – szlakiem iluminacji.

Ponieważ jesteśmy profesjonalni, dokładamy wszelkich starań, aby każdy turysta był w pełni zadowolony z naszych usług.

Wielu zaciekawi mroczna historia rajcy, wójta, a w końcu dyktatora kołobrzeskiego Jakuba Adebara. Innych zwiedzanie Bazyliki Konkatedralnej – historia Korony Schlieffenów,  gotycki świecznik siedmioramienny z XIV w. Przejeżdżając autokarem przez Uzdrowisko Kołobrzeg poznamy jego historię, dodatkowo zobaczymy wiele okazałych obiektów hotelowych, sanatoryjnych oraz SPA & Wellness.  Spacerując w kierunku portu odwiedzimy Pomnik Zaślubin Polski z Morzem, upamiętniający zdobycie Kołobrzegu w marcu 1945 roku. Port jachtowy, port pasażerki, latarnia morska, romantyczny bindaż… jest wiele miejsc do których prawdopodobnie będziesz chciał wrócić.

 

Most Portowy Kołobrzeg

Mapa

Ponieważ zależy nam na najwyższej jakości:

Usługi przewodnickie świadczą dla biura kompetentni, dobrze przygotowani pasjonaci historii, licencjonowani przewodnicy

Dodatkowo przewodnika zawsze dostosowujemy adekwatnie do indywidualnych oczekiwań klienta.

Kierujemy się regułą aby zaciekawić, zainteresować, ale nie zanudzać.

Port Jachtowy Kołobrzeg

Wyjście z portu Kołobrzeg

 

Koszt usługi przewodnika w języku polskim

3 h – 250 zł netto (+VAT)   (każda następna godzina + 50 zł)

8 h – 400 zł netto (+VAT) (każda następna godzina + 50 zł)

Koszt usługi przewodnika w języku niemieckim, angielskim

3 h – 400 zł netto (+VAT) (każda następna godzina + 100 zł)

 

Oferujemy również usługi przewodnickie w językach rosyjskim, szwedzkim, hiszpańskim, holenderskim.

 

 

Bazylika konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kołobrzegu

Bazylika konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kołobrzegu

 

Usługa przewodnika dla grup zorganizowanych pozwala poznać barwne dzieje Kołobrzegu i Pomorza, przy niewielkim nakładzie finansowym w przeliczeniu na jednego uczestnika wycieczki. Po pierwsze spacer to zdrowie, tempo spaceru przewodnik dostosuje do oczekiwań grupy. Spędzając aktywnie czas, konsekwentnie wspieramy naszą fizyczność. Ponad wszystko zdobywamy cenną wiedzę na temat odwiedzanego miejsca, dzięki której chętnie będziemy wracać. Usługa przewodnika po Kołobrzegu to fantastyczna forma spędzania czasu!

 

 

 

Przykładowy program:
Morze Bałtyckie

Bałtyk

Wycieczka po Kołobrzegu
• Czas trwania: do 3 h
• Spotkanie z przewodnikiem w umówionym miejscu

 

Po tym jak przewodnik w ustalonym miejscu wsiądzie do autokaru, przywita się z grupą zaczynamy wycieczkę.

Przejazd autokarem przez Budzistowo – dawna lokalizacja wczesnośredniowiecznego grodu, gdzie w roku 1000 Bolesław Chrobry założył biskupstwo i prawdopodobnie sam „wizytował” gród. Sto lat później jego potomek Bolesław III Krzywousty zdobywał grodzisko w boju, czego wynikiem było przyłączenie Pomorza do Polski. Nie znajdziemy już praktycznie wałów ani budynków grodowych, mimo to jest kilka interesujących obiektów do zobaczenia. Przede wszystkim jeden z najstarszych zabytków sakralnych na Pomorzu, którym jest Kościół św. Jana Chrzciciela.

Podczas objazdu Strefy Uzdrowiskowej, zobaczymy szereg obiektów hotelowych, sanatoryjnych oraz uzdrowiskowych, przejazd nowym Mostem Portowym z punktem widokowym na port jachtowy.

Przyjazd na Stare Miasto, gdzie zwiedzimy neogotycki ratusz (historia Jakuba Adabara), XV-wieczną Kamienicę Staromieszczańską, Muzeum Oręża Polskiego oraz Bazylikę Konkatedralną pw. NMP, spacer bulwarem przy rzece Parsęcie na Wyspę Solną – Źródło Solankowe – nieopodal wiszące na hakach panwie i warzelnia soli.

Port jachtowy jednocześnie nowa marina jachtowa, Reduta Morast, bindaż, port pasażerski (latarnia morska, Pomnik Zaślubin z Morzem)

Przerwa na życzenie opiekuna grupy.