Turystyka wypoczynkowa

Oferujemy rezerwację noclegów  w kołobrzeskich hotelach, apartamentach, pensjonatach i kwaterach prywatnych  zarówno dla grup zorganizowanych jak i klientów indywidualnych

 

Turystyka wypoczynkowa

Słowo „turystyka” wywodzi się z języka francuskiego od wyrazu TOUR – z czasem przejęte także przez język angielski.

Oznacza wycieczkę lub podróż która kończy się powrotem do punktu wyjścia

Kołobrzeg jako niekwestionowana stolica Spa & Wellness kusi swoją ofertą.

Salus per aquam – „Zdrowie przez wodę”

Kilkanaście basenów w Kołobrzegu, kilkadziesiąt różnych zabiegów, źródła solankowe, borowina, woda mineralna, specyficzny mikroklimat. Wszystko to powoduje że Kołobrzeg to najlepsze Uzdrowisko nad Bałtykiem

Szerokie piaszczyste plaże przyciągają wielu amatorów opalania i kąpieli, a sama kąpiel w morskich wodach ma również lecznicze i uzdrawiające walory.
Turystyka wypoczynkowa zaspokaja potrzeby związane z odnową sił fizycznych i psychicznych – człowiek wypoczęty lepiej funkcjonuje w życiu.
Jednak gdy preferujemy wypoczynek bierny – świadomie ograniczamy sobie możliwości poznawcze terenu. Dlatego poza biernym wypoczynkiem i regeneracją energii polecamy kilka aktywnym form wypoczynku. Gęsta sieć ścieżek rowerowych to świetna alternatywa dla  bezruchu podczas wylegiwania się na plaży, możliwość zorganizowania spływu i poznania dorzecza rzeki Parsęty to jedna z najciekawszych przyrodniczych atrakcji okolicy, dodatkowo istnieje możliwość wypożyczenia kajaków morskich czy sprzętu do Kitesurfingu dla najbardziej nieustraszonych.

 

 

 

 

 

doradzimy gdzie pojechać na plażę na rybkę co robić gdy pada deszcz…

 

Obecnie turystyka jest elementem stylu życia, sposobem poznawania świata, kultury, przyrody i ludzi. Podmiotem podróżowania jest człowiek – jako jednostka myśląca, poznająca, czująca, twórcza i stale dokonująca nowych wyborów. Turystyka jest również skutkiem realizacji potrzeb współczesnego człowieka, które kształtują motyw podjęcia podróży oraz jej cel wiążący się z jakąś wartością.

Turystyka jest zjawiskiem kulturowym – w bardzo różnych aspektach, ponieważ stanowi element kultury współczesnego życia.

Jest zjawiskiem społecznym ponieważ podczas wyjazdu turystycznego człowiek zmienia środowisko społeczne, nawiązuje nowe kontakty z innymi uczestnikami podróży i ludnością miejscową. Powstają nowe więzi społeczne.