Wycieczki na Bornholm

Wycieczki na Bornholm

Wycieczki na Bornholm

Jaka cena wycieczki?

Ile trwa rejs?

Gdzie wymienić złotówki na korony duńskie??

Te i wiele innych pytań nurtuje większość turystów. U nas nie tylko dokonasz rezerwacji biletów na rejs na Bornholm, ale dowiesz się także wszystkiego co powinieneś wiedzieć przed wypłynięciem na Wyspę Bornholm. Prowadzimy sprzedaż biletów na rejs na Bornholm,  rezerwację noclegów hotelach, w domkach drewnianych, domkach campingowych, w sprzedaży także autokarowe wycieczki na Bornholm.

 

Program rejsu na Bornholm:

06.00 – rozpoczęcie zaokrętowania pasażerów na statek na Terminalu Międzynarodowym w Kołobrzegu ul. Morska 1 .                    Kolejno odprawa graniczna i zaokrętowanie na katamaran m/s „Jantar”.
07.00 – wyjście statku z Kołobrzegu do Nexo, rejs na Bornholm.
07.00 – 11.30 – pobyt na statku, podczas rejsu można wykupić śniadanie.
11.30 – przybycie do Nexo (port docelowy na Bornholmie); spotkanie z pilotem.

Wycieczka

Podczas rejsu na Bornholm istnieje możliwość wykupienia wycieczki autokarowej z przewodnikiem po Wyspie Bornholm. W trakcie wycieczki poznamy najciekawsze miejsca na Wyspie. Ponadto dowiemy się szczegółów o historii i innych ciekawostkach związanych z życiem mieszkańców. Autokar ruszy na wycieczkę, a w międzyczasie przewodnik zorganizuje czas grupie.  W konsekwencji w krótkim czasie nasza wiedza o Bornholmie znacząco wzrośnie.

Trasa Wycieczki

4 godzinna wycieczka objazdowa, z udziałem polskiego przewodnika.

Wycieczka rozpoczyna się w porcie w Nexo o godz. 12.00, gdzie wsiadamy do autokaru.

Po pierwsze przewodnik przedstawi się grupie i dodatkowo poinformuje o trasie przejazdu autokaru. Po tym jak autokar wyruszy w trasę pierwszym w kolejności miejscem na trasie przejazdu jest miasto Nexo. Jednak temat Nexo będziemy zgłębiali pod koniec wycieczki.

Kolejno przejazd trasą wzdłuż wschodniego, skalistego wybrzeża, gdzie ponad wszystko zobaczymy interesujący widok na Bałtyk. Dodatkowo przejeżdżamy przez Arsdale, gdzie znajduje się działający do dziś holenderski wiatrak muzeum.

Svaneke

Następnie czeka nas przystanek w Svaneke – postój ok. 45 min. Warto dodać, że Svaneke jest najmniejszym miastem w Danii. Jest to urokliwe miasteczko, którego położenie sprawia, że cieszy się największą liczbą słonecznych godzin w Danii. Ponad wszystko zaintryguje nas  widok kolorowych domków, wśród których znajduje się centralnie położony, tętniący życiem rynek.

Jest tu Svanake Bryhus jedyny browar, w którym warzy się prawdopodobnie najlepsze piwo na Bornholmie. Ważone jest wg starch receptur bornholmskich i jest ono wytwarzane w kilku smakach, nawet czekoladowym. Następnie kolejnym ciekawym miejscem jest wytwórnia cukierków, gdzie można poznać proces powstawania wyrobów z masy cukierniczej.

Następnie Odjazd o godz. 13.00

Jedziemy dalej przejazd przez Listed, Gudhjem,Tejn, Alinge i w międzyczasie godzinny postój przy Hammershus. Podczas przerwy zwiedzamy ruiny tego potężnego zamku, które są na pewno jednymi z największych w Europie północnej. Dodatkowo przewodnik wtajemniczy nas w historię średniowiecznego sporu na Bornholmie i walk wojsk szwedzkich z duńskimi.

Odjazd o godz. 14.45

Z zamku Hammershus jedziemy do Olsker (postój 15 min). Tu znajduje się jeden z czterech bornholmskich kościołów rotundowych. Rotunda ta jest najwyższa (26 m) z czterech na wyspie. Poznamy historię i walory obronne obiektów sakralnych z wczesnego średniowiecza

Owiane legendą Templariuszy kościoły te rozbudzają wyobraźnię zwiedzających i urzekają swą niepowtarzalną architekturą.

Dalej jedziemy przez Klemensker, Aarsballe i również przez kompleks leśny Almindingen.  Jest on trzecim do do wielkości lasem w Danii, a więc zarazem zbiorowiskiem unikatowej flory i fauny bornholmskiej. W związku z tym rosną tu nie rosnące w pozostałej Danii gatunki anemonów i paproci. Po tym jedziemy kolejno przez Aakirkeby gdzie miniemy kościół Aa Kirke pw. św. Jana z 1150 roku, do dziś największa budowla sakralna na wyspie i na zakończenie wycieczki wracamy do Nexo

Powrót do Nexo o godz. 16.00.

 

Cena wycieczki na Bornholm wynosi 90 zł /os.

W cenie biletu na rejs nie jest zawarta cena wycieczki na Bornholm.

16.00 – 17.00 – zakończenie wycieczki; czas wolny w Nexo;
Nexo jest drugim pod względem wielkości miastem na Bornholmie. Zaraz przy portowym bulwarze mieści się Nexo Muzeum, gdzie prezentowana jest dodatkowo ekspozycja poświęcona historii miasta, a ponadto rybactwa oraz żeglugi i ratownictwa morskiego. Kolejną atrakcją jest dom dziecinny Martina Andersena i jego wyrzeźbioną głowę przed Salonem Pamięci. Dalej można wybrać się w kierunku Szkoły Kościelnej, zobaczyć Kościół, który na pewno zainteresuje miłośników architektury oraz Ogród Tropikalny, zwany także

„Parkiem Motyli”.

Wygląda na to że czas zwiedzania dobiega końca i w wyniku czego wracamy w kierunku portu. Na zakończenie pobytu polecamy odwiedzić jeden z licznych sklepów z pamiątkami. Na pewno warto spróbować lokalnego piwa, sera lub innych wyrobów, których nie dostaniemy nigdzie tylko na Wyspie Bornholm. Wszystko co dobre szybko się kończy, ale w rezultacie jednodniowej wycieczki na Bornholm poczujemy radość z odkrywania urokliwego zakątku na mapie Bałtyku. W konsekwencji niektórzy z nas będą planować dłuższy pobyt na Wyspie do czego gorąco zachęcamy.
17.00 zaokrętowanie na statek.
17.30 – wyjście statku z Nexo do Kołobrzegu
17.30 – 22.00 – dodatkowo podczas rejsu do Kołobrzegu istnieje możliwość wykupienia obiadokolacji
22.00 – przypłynięcie do Kołobrzegu.

 

Terminy planowanych rejsów na Bornholm (Kołobrzegu do Nexo) w roku 2020

W związku z dużym zainteresowaniem zakupem biletów na wycieczki na Bornholm prosimy o wcześniejsze rezerwacje.

KWIECIEŃ 18, 22, 25, 29, 30
Odejście Przyjście
MAJ 1, 2, 3, 6, 9, 13, 16, 20, 23, 27, 30 Kołobrzeg
7.00 strzałki 22.00
CZERWIEC
3, 6, 10, 11, 12, 13, 14, 17, 20, 24, 27, 29 Nexø
17.30 11.30
LIPIEC 1, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 15, 17, 18, 19, 20, 22, 24, 25, 26, 27, 29, 31
SIERPIEŃ 1, 2, 3, 5, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 26, 28,
29, 30
WRZESIEŃ 2, 5, 6, 9, 12, 13, 16, 19, 23, 26, 30
PAŹDZIERNIK 3, 10, 17

 

Cennik biletów w sezonie 2020 (obowiązuje od 01.01.2020 r.)

KOŁOBRZEG – NEXØ
w obie strony* w jedną stronę
DOROŚLI 210 PLN 160 PLN
DZIECI OD 4 DO 12 LAT 190 PLN 150 PLN
DZIECI PONIŻEJ 4 LAT bezpłatnie bezpłatnie
BILET RODZINNY
DWOJE DOROSŁYCH + DZIECI
OD 4 DO 12 LAT (cena za osobę)
190 PLN 150 PLN
GRUPA MIN. 15 OSÓB (cena za osobę) 190 PLN 150 PLN
ROWER 50 PLN 25 PLN
MOTOCYKL 200 PLN 170 PLN
ROWER Z PRZYCZEPKĄ 100 PLN 50 PLN

Uwaga:

Opłata za ładunek nie dotyczy przewozu bagażu podróżnego.

Bez wątpienia zależy nam na bezpieczeństwie uczestników, dlatego w trakcie sztormów i zbyt dużego wiatru rejsy są odwoływane.

W związku z tym że biura sprzedaży są czynne od 10.00 nie ma możliwości zakupu biletu w dniu rejsu.

W rezultacie odwołania rejsu istnieje możliwość zwrotu kosztów, lub przeniesienia rejsu na inny dzień.

Wycieczka na Bornholm

Najważniejsza jest dobra zabawa, a wycieczka z przewodnikiem po Wyspie Bornholm jest na pewno niebywałą atrakcją a ponadto świetną zabawą z historią tego miejsca. Ponad wszystko zależy nam na zadowoleniu naszych klientów. Wycieczka na Bornholm jest fantastyczną formą spędzania ciekawie czasu. Po pierwsze poznajemy region sąsiadujący z Polską, po drugie dostajemy dawkę ciekawych informacji o historii tego terenu a ponadto spędzamy aktywnie czas dzięki czemu jesteśmy zdrowsi i bardziej pozytywnie patrzymy na otaczający nas świat. Na zakończenie warto dodać że na Bornholm możemy się dostać z Kołobrzegu od kwietnia do października i na pewno jednym z najcieplejszych miesięcy w roku jest wrzesień.

Wycieczki na Bornholm

Podsumowując zapraszamy na jednodniowe wycieczki, ale również na kilkudniowe zwiedzanie Wyspy na własną rękę. Mieszkańcy Bornholmu ponad wszystko cenią sobie turystykę rowerową.  Z drugiej strony świetna sieć ścieżek rowerowych,  dalej możliwość transportu rowerów z Kołobrzegu na Bornholm na pewno daje nam możliwość planowania kolejnych wycieczek na Wyspę. Na zakończenie dopiszę że warto zapoznać się z regulaminem przewozów.

REGULAMIN PRZEWOZÓW